“I-Mice Çalışmaları Artıyor” Diyorlar…

“I-Mice Çalışmaları Artıyor” Diyorlar…

Deniz Suerkan – Brand Travel

Sizi bilmem ama ben, gelen bir e posta vasıtasıyla tanıştım “I-Mice” / Uluslararası MICE Derneği ile beni daha önce birçok kez gitmek isteyip de bir türlü başarılı olamadığım (terzi kendi söküğünü dikemez misali) Kaz Dağları’na çağırıyorlardı, bir “Mice” çalışanı olarak davet ediliyordum.

Tabii ki önce günümüzün en revaçta olan internette aramasını yaptım nedir bu “I-Mice” diye, neden daha önce duymadım diye hayıflandım sonra kendi kendime zira internette karşıma çıkan isimler uzun zamandır içerisinde bulunduğum sektörde isim yapmış, çalıştıkları yerlerde başarılı olmuş, bu başarıyı kendi şirketlerine aktarmış kişilerdi.

Davete icabet etmek gerekir diye düşünürken gördüğüm bir # beni direk “LCV” e mailine yönlendirdi. Neydi mi bu # ? Sektörüne Sahip Çık. Çok akıllıca söylenmiş ve uygulamaya geçiren 3 kelime. Sosyal medyadan, paylaşımlardan, yazılan bloklardan, çıkan haberlerden bildiğiniz üzere çok da güzel bir Kaz dağları turu yaptık hep birlikte. Uzun zamandır görmediğimiz meslektaşlarımız ile bir olduk, yeni kişilerle tanıştık, çevremizi genişlettik. Farklı ruhlar ortaya çıkardık (kendi adıma; tur sırasında hep aynı kişiler ile safari yaptığımız 66 numaralı jeep biliyorum ki çok uzun zaman No: 66 ruhunu taşıyacak J )

Bildiğiniz yada bu yazıyı okuduktan sonra araştırıp öğreneceğiniz gibi ben eski bir otelci yeni bir acentacı olma yolunun öğrencisiyim. “I-Mice” ise çok güzel bir amaç ile kurulmuş sivil toplum örgütü. Ve ben buraya ait olmaktan çok mutluyum. Bu güne kadar, Ocak ayında biz acentalara yönelik bir lansman,  Mart ortasında danışanların seçilmesine yönelik bir danışma kurulu toplantısı, Mart sonunda asla unutulmayacak bir Kaz Dağları turu gerçekleştirildi. Şimdi Nisan sonunda yapılması planlanan ve Dernek için gönüllü çalışacak çalışma gruplarının seçileceği Vialand organizasyonu var sırada. Mayıs ayının projesi ise nefes kesecek….

İçerisinde sektörümüzün bir parçası olan birbirinden değerli meslektaşlarımızın olduğu yaklaşık 350 kişilik bir “whats up” grubumuz var,  sektörle ilgili haberleri takip edebileceğimiz http://i-mice.org var, iletişim için facebook, https://www.facebook.com/groups/internationalmice güzel haber ve kaliteli fotoğraflar için instagram (i.mice) var.  Bu mecralardan her geçen gün öğreniyoruz ki “I-mice” çalışmalara devam edecek, büyümeğe, ilerlemeye ve Sektörüne Sahip Çıkmaya Devam edecek.

Sizde bir parçası olmak için öncelikle sosyal medyadan takip etmeye başlayabilir, paylaşımlara katılabilir ve kim bilir belki de üye olarak hiç bir kar amacı gütmeyen “I-mice”ın bir parçası olabilirsiniz.